Ludzki umysł ma tą tendencję, że każdego dnia błądzi myślami. Naukowcy obliczyli, że statystycznie jest to aż 46,9% naszego czasu.
Dalej idąc badania pokazują, że błądzenie w myślach obniża nasz dobrostan i nie jest na tyle istotne co robię, ale na ile jestem w tym obecny.
Naukowcy naukowcami, ale to co każdy z Nas może zauważyć, to faktyczny związek naszych myśli z nastrojem. Jeśli wydarza mi się jakaś sytuacja i ja ciągle o niej myślę i mój umysł podsuwa mi kolejne warianty, 'a jak to powinno być, a jak nie i czego na pewno bym nie zrobiła i jak on tak w ogóle mógł’, to tak naprawdę mój nastrój wcale się nie poprawia, a wręcz przeciwnie.
Wraz z rozwojem uważności uczymy się szybciej zauważać to błądzenie, intencjonalnie kierować swoją uwagę i przede wszystkim być z tym co się dzieje dokładnie takim jakim jest z życzliwością i dobrem dla siebie.
Wraz z rozwojem uwazności rozwijamy również takie aspekty jak zjawisko umysłu początkującego, wyłączanie automatycznego pilota, doświadczenie świeżości, klarowności, świadomości danego doświadczenia. Są to również bardzo ważne aspekty naszego dobrostanu.
Tego wszystkiego i wiele innych aspektów będziemy doświadczać podczas 8-tygodniowego kursu uważności 🙂 Zapraszam 🙂